Jakie są wszechstronne zalety wody kokosowej?

Woda kokosowa to bardzo popularny napój dla osób ceniących sobie zdrowie i urodę. Jest ona postrzegana jako specyfik, który ma przyjemny, delikatny smak i aromat. Niemniej jednak warto wiedzieć, co to dokładnie jest i jakie ma właściwości.

Czym jest woda kokosowa?

Woda kokosowa to tylko czysta ciecz z wnętrza młodego, zielonego kokosa, który nie jest jeszcze dojrzały. Jest to woda o cennym składzie. W miarę przemieszczania się od podstawy korony, woda przechodzi wiele procesów filtracji, aby stać się bardzo czysta. Woda kokosowa w związku z tym:

  • ma lekko orzechowy smak,
  • jest nawilżająca,
  • odświeża organizm.

Woda kokosowa nie powinna mylić się z mlekiem kokosowym, które otrzymywane jest z miąższu owoców drzewa kokosowego. Główna różnica polega na tym, że woda kokosowa jest całkowicie beztłuszczowa, w przeciwieństwie do produktów mlecznych.

Jakie są podstawowe właściwości wody kokosowej?

Woda kokosowa (https://www.bee.pl/9015-woda-kokosowa) jest bogata w wiele minerałów, takich jak potas, wapń, fosfor, prostownik, cynk, witaminy z grupy B i witaminę C. Jest ona również bogata w białka egzogenne, takie jak fenyloalanina, lizyna, tryptofan i histydyna. Jej struktura zawiera również cukry (glukozę i fruktozę). Oznacza to, że ich stężenie jest bardzo podobne do stężenia w ludzkiej krwi. Wszystkie składniki zawarte w wodzie kokosowej silnie odżywiają poszczególne komórki i pomagają w utrzymaniu prawidłowej kondycji organizmu. Ważną informacją jest fakt, że woda kokosowa nie zawiera glutenu ani laktozy w swojej strukturze i dlatego może być spożywana nawet przez osoby z alergią pokarmową.

Jakie są inne bardzo cenne własności wody kokosowej?

Woda kokosowa jest powszechnie znana ze swoich właściwości odświeżających i nawilżających. Niemniej jednak, pokazuje on również wiele innych cennych działań. Badania nad wpływem wody kokosowej pokazują, że cytokiny mają pozytywny wpływ na pracę układu krążenia, ponieważ wykorzystują silne działanie przeciwzakrzepowe. Woda kokosowa posiada dodatkowo właściwości przeciwgrzybicze, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Walczy ona również z wirusami opryszczki, takimi jak opryszczka i grypa. Napój ten jest fantastycznym produktem dla niemowląt, ponieważ zawiera kwas laurynowy (składnik mleka matki).

Jaki jest wpływ wody kokosowej na układ trawienny?

Woda kokosowa reguluje równowagę jeziora i metabolizm organizmu. Z tych powodów jest to niezastąpiony produkt w naszej diecie i aktywnym trybie życia. Wodę kokosową warto zastąpić różnymi rodzajami soków owocowych i napojów izotonicznych.